Masz 10 powodów, żeby rozkręcić biznes w Internecie


Ostatnio dostrzegam coraz plusów prowadzenia biznesu w sieci. Rozmawiając z rodziną, znajomymi, klientami lub kontrahentami, chcąc nie chcąc zacząłem porównywać nasze sytuacje zawodowe i prywatne. Wielu z nich zarabia o wiele więcej ode mnie. Pomimo tego, to ja mogę pozwolić sobie na więcej niż oni. Wszystko dzięki temu, że swoją pracę rozpoczynam i kończę klikając przycisk „power” na komputerze.

Jeśli zapytasz mnie, dlaczego powinieneś założyć i rozkręcić firmę w Internecie, podam Ci 10 powodów:

1. Kochasz podróże?  Prowadząc biznes w sieci możesz pracować z każdego miejsca na Ziemi (w końcu jedyne czego potrzebujesz, to dostęp do Internetu). Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wynajął sobie na 2 miesiące mieszkanie w Brazylii, potem może 3 miesiące w Chinach, a zimę pewnie wolałbyś spędzić na Sycylii niż w Polsce.

2. Planujesz rodzinę i boisz się, że prowadzenie biznesu zabierze Ci zbyt wiele czasu? Firma w sieci daje Ci możliwość niesamowitego organizowania swojego czasu. Możesz pracować w środku nocy, z samego rana, po południu. Ustalasz swoje godziny pracy według uznania – w końcu Internet nie śpi. Jeśli więc Twoje dziecko nagle zachoruje, nie musisz się martwić, że zrywasz się z pracy zawożąc go do lekarza. Wszystko masz pod kontrolą.

3. Nie tracisz czasu na dojazdy do pracy. Każdy, kto chociaż raz spędził rano godzinę w korku, a potem po południu przez całą wieczność wracał do domu w godzinach szczytu, wie o czym mówię. Prowadząc biznes w sieci możesz odetchnąć z ulgą – oszczędzasz czas i nerwy.

4. Możesz zacząć rozkręcać swoją firmę z minimalnym lub nawet zerowym nakładem finansowym.

5. Masz do dyspozycji masę wysokiej klasy, darmowych narzędzi (np. oprogramowania lub sposobów na bezpłatną reklamę ), które możesz wykorzystać przy rozkręcaniu swojej inicjatywy.

6. Twój biznes w sieci może zarabiać sam na siebie, podczas gdy będziesz odpoczywał. Firmę w Internecie łatwo zautomatyzować (zorganizować tak, żeby klient sam się obsłużył i był z tego powodu bardzo zadowolony)

7. Nie tracisz pieniędzy na wynajem biura i cały potrzebny sprzęt.

8. Twoja firma może bardzo szybko zamienić się z małej działalności w międzynarodowy biznes. Internet łączy cały świat. Możesz mieszkać w Guzowie pod Sochaczewem i jednocześnie robić interesy w Hong Kongu, bez ruszania się z domu.

9. Możesz sam sobie dać wolne kiedy chcesz. Dysponujesz większą elastycznością, niż w jakiejkolwiek innej pracy.

10. Internet jest przyszłością. Coraz więcej największych światowych firm, to właśnie przedsiębiorstwa działające tylko w sieci. Tutaj powstają najważniejsze obecnie innowacje. Internet rozwija się szybciej, niż cokolwiek innego i daje większe możliwości, niż mógłbyś sobie wyobrazić. Lepiej wykrój sobie kawałek z tego tortu, zanim go zabraknie.

Czy te argumenty brzmią dla Ciebie przekonująco i chciałbyś spróbować?

Sprawdź prowadzone przeze mnie seminaria online “Jak stworzyć i rozwinąć firmę w Internecie” .

Powodzenia!

Autor: Michał Szymański

Author: Michał Szymański

Specjalista od social media, bloger, fascynat startup`ów i nowych technologii. Twórca portalu BiznesFlow.pl. Autor licznych artykułów z tematyki produktywności, efektywnej nauki, biznesu internetowego. Prezes stowarzyszenia Tea Club wspierającemu młodych ludzi w rozwoju zawodowym na arenie międzynarodowej. Prywatnie pasjonat tańca "breaking" (breakdance), tańczący nieprzerwanie od 11 lat.

2 thoughts on “Masz 10 powodów, żeby rozkręcić biznes w Internecie”

  1. I jeszcze jedno – mnóstwo ludzi marnuje czas przeglądając demotywatory i wszystkie pochodne strony, przeglądając wzdłuż i wszerz facebooka, a godziny lecą. Skoro już spędzamy ileś naszego wolnego czasu dziennie przed komputerem, dlaczego tego nie wykorzystać na swoją korzyść 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *