Najczęściej zadawane pytania

1. Chciałbym wziąć udział w wyjeździe EVS (wolontariatu europejskiego), ale zastanawiam się czy konkurencja jest duża, czy są realne szanse na dostanie się na EVS?

Każdy wyjazd jest inny i inna liczba osób na niego aplikuje. Twoje szanse zależą przede wszystkim od tego jak uzasadnisz swoją motywację oraz jak skutecznie przekonasz do siebie organizatora. Czy szanse są realne? Jak najbardziej! W ciągu ostatnich lat na projekty finansowane przez Unię Europejską (takie jak wyjazdy EVS) wyjechały setki tysięcy młodych osób.

2. Czym jest organizacja wysyłająca w projektach EVS?

W organizacji Twojego wyjazdu EVS biorą udział 2 strony: Pierwsza to organizacja goszcząca w innym kraju, do którego chcesz wyjechać. Druga, to organizacja wysyłająca z Polski, która pomoże Ci przygotować wszystkie formalności do wyjazdu.

Do organizacji goszczącej (czyli do organizacji znajdującej się w kraju, do którego chcesz wyjechać) składasz aplikację – najczęściej jest to list motywacyjny i CV.

Organizację wysyłającą znajdujesz wybierając ją z podanej w ofercie bazy. Załatwienie formalności z organizacją wysyłającą nie jest trudne, wystarczy zazwyczaj jeden telefon z prosbą o zostanie Twoją organizacją wysyłającą.

3. Czy po założeniu konta na BiznesFlow mogę liczyć, że na pewno dostanę się na dany wyjazd?

BiznesFlow nie przeprowadza rekrutacji na wyjazdy / projekty i nie ma na nią wpływu. Sukces Twojej aplikacji zależy tylko od Ciebie, Twojego listu motywacyjnego i CV.

4. Dokonałem przelewu, jednak mam problem z zalogowaniem na moje konto BiznesFlow. 

Problem z zalogowaniem najczęściej wynika z opóźnień w transferze pieniędzy pomiędzy bankami. W razie jakichkolwiek wątpliwości pisz do nas śmiało na adres biuro@biznesflow.pl , a my postaramy się, żeby Twój problem rozwiązany był w mgnieniu oka.

5. Co zrobić kiedy nie mogę dokonać przelewu przez Przelewy24, a chcę złożyć zamówienie na członkostwo w Klubie BiznesFlow?

Napisz do nas na adres biuro@biznesflow.pl . Z pewnością znajdziemy rozwiązanie.

6. Czy przed złożeniem CV i listu motywacyjnego na EVS należy już znaleźć organizację wysyłającą i już coś zaaranżować czy można to zrobić później?

Tak, należy zrobić to jeszcze przed żłożeniem CV i listu motywacyjnego, gdyż często razem z nimi należy dołączyć informacje o organizacji wysyłającej. W wyjątkowych sytuacjach zdarza się, że organizator pozwala dostarczyć informacje o organizacji wysyłającej później. Jest to jednak kwestia indywidualnego dogadania się z organizatorem.

7. Czy organizacja wysyłająca może być dowolna jaka jest w bazie?

Tak, organizacją wysyłającą może być dowolna organizacja ze statusem „sending organization”z bazy podanej w ofercie.

8. Dokonałam przelewu ( z innego komputera), jednak nie wiem jaka mam nazwę użytkownika i nie mogę się zalogować. 

Dane do Twojego konta wysłane zostały automatycznie na podany przez Ciebie adres e-mail. Sprawdź, czy nie trafił do kosza lub spamu. W razie potrzeby skontaktuj się z nami pod adresem biuro@biznesflow.pl

9. Czy zaaranżowanie organizacji wysyłającej trwa długo, tzn. czy wyrobię się w tak krótkim czasie z jej znalezieniem i załatwieniem wszelkich formalności?

Zazwyczaj znalezienie organizacji wysyłającej jest prostą sprawą, do załatwienia której wystarczy jeden telefon lub osobista wizyta w siedzibie organizacji. Nie warto jednak zwlekać do ostatniej chwili i jak najwcześniej załatwić formalności.

10.Jaki jest limit wieku dla uczestników?

W każdej ofercie są różne kryteria. W wyjazdach EVS (wolontariatu Europejskiego) granice wieku to 18-30 lat. W wielu stażach i konferencjach nie ma żadnych ograniczeń. Wszystkie szczegółowe informacje zawsze znajdziesz w konkretnej ofercie.

11. Kto jest organizatorem projektu? Na jaki mail trzeba wysłać zgłoszenie? Jakie kroki podjąć aby ubiegać się u udział w wyjeździe?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz, gdy zalogujesz się na swoje konto BiznesFlow i wejdziesz w interesującą Cię ofertę. Zobaczysz wtedy wszystkie szczegółowe informacje dotyczące danego wyjazdu.

12. Czy aplikacja musi być w języku angielskim ?

– Zależy od wyjazdu, ale najczęściej tak. W każdej ofercie jest napisane w jakim języku należy składać aplikację.

13. kiedy będą wyniki kwalifikacji/rekrutacji?

Na to pytanie odpowiedź zna tylko organizator. BiznesFlow nie przeprowadza rekrutacji, tak więc najlepiej jest bezpośrednio napisać lub zadzwonić do organizatora wyjazdu.

14. czy wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego (hiszpańskiego, francuskiego itp.) aby kwalifikować się na wyjazd EVS?

Tak, wyjazdy EVS skierowane są do osób nie posiadających doświadczenia zawodowego oraz nie jest od nich wymagana zaawansowana znajomość języka angielskiego.

15. jakiego dokładnie miasta/kraju dotyczy ta oferta?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz, gdy zalogujesz się na swoje konto BiznesFlow i wejdziesz w interesującą Cię ofertę.

16. jak aplikować na staz/konferencje itp.?

Zaloguj się na swoje konto BiznesFlow i wejdź w interesującą Cię ofertę. Na dole strony zobaczysz instrukcję aplikowania.

17. Czy żeby aplikować na oferty umieszczone na stronie BiznesFlow.pl, należy być członkiem klubu BiznesFlow?

Tak, dostęp do szczegółów oferty oraz danych aplikacyjnych mają tylko członkowie klubu BiznesFlow.