Jak Twoi znajomi wpływają na Twoje sukcesy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to się dzieje, ze niektórzy ludzie wydają się mieć niewyczerpane zapasy energii do działania? Z drugiej strony może dziwiło Cię, dlaczego pomimo wielkich marzeń nie udaje Ci się zabrać do ich realizacji lub zniechęcasz się po pierwszej trudności? Poznaj jedną z najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy – wpływ otoczenia.

Daleki byłbym do zrzucania odpowiedzialności za własne niepowodzenia lub sukcesy na innych. Absolutnie nie proponuję Ci także traktowania przedstawionych w tym artykule argumentów jako wymówek przed realizacją Twoich celów. Chciałbym Cię jednak zachęcić, do stworzenia wokół siebie odpowiedniego środowiska, które wspomoże Cię w Twojej drodze do marzeń.

“A nie mówiłem??”

Jesteśmy jak gąbki. Wchłaniamy pozytywną lub negatywną energię od ludzi żyjących obok nas. To tworzy w naszym umyśle określone postawy. Jeżeli przez lata nasłuchałeś się mądrości takich jak: „w tym kraju sukces osiągają tylko złodzieje!” , „Po co się będziesz starał skoro i tak Ci nie wyjdzie?” , lub nieśmiertelne „A nie mówiłam?!” , zapewne na samą myśl o rozpoczęciu realizacji marzeń robi Ci się niedobrze.

Zajrzyjmy na druga stronę medalu. Trzymając się z paczką ludzi, którzy nigdy nie mogli usiedzieć na miejscu, Twój sposób postrzegania świata zmienia się diametralnie. Widząc, jak Maciek kolejny raz próbuje rozkręcić „złoty interes” sprzedając skarpetki na allegro, jak Magda po raz dwudziesty siódmy próbuje się dostać do szkoły aktorskiej, a Rafał dzień i noc biega po lokalnym orliku starając się w końcu trafić jakąś bramkę, dochodzisz do wniosku, że warto próbować. Skoro oni nie przejmują się porażkami i po raz setny zaczynają od nowa, to znaczy, że Ty też możesz.

Zlokalizuj wampira

Zastanów się, kto z Twojego otoczenia najczęściej narzeka i krytykuje innych. Takie osoby to prawdziwe wampiry energetyczne, które wyssą z Ciebie każdą pozytywną myśl w zamian napełniając goryczą i złością do świata. Unikaj takich ludzi jak ognia. Oni nie zniosą, gdy zaczniesz realizować swoje marzenia i z przyjacielską miną będą klepać Cię po plecach szepcząc do ucha „życzliwe” wskazówki o tym, jak to lepiej dać sobie spokój. Gdyby natomiast udało Ci się odnieść sukces możesz śmiało liczyć na ich dozgonną nienawiść. Gdy nie będzie Cię w pobliżu z niemałą satysfakcją opowiedzą wszystkim o Twoich domniemanych oszustwach, skokach w bok i kradzieży pieniędzy z puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zacznij otaczać się ludźmi kreatywnymi, aktywnymi, pełnymi radości życia i energii do działania. Nie wiesz gdzie takich znaleźć? Na dobry początek dam Ci jedną podpowiedź: aplikuj o jeden z naszych wyjazdów na zagraniczne projekty. To świetna okazja, żeby zwiedzić kawałek świata wraz z grupą młodych, głodnych życia ludzi takich jak Ty.

Subskrybuj, monitoruj, podróżuj i doświadczaj:

www.biznesflow.pl

https://www.facebook.com/Biznesflow

To łatwiejsze niż myślisz!

 Autor: Michał Szymański

foto: wallpaperswala.com

Jak oceniasz przydatność tego tekstu? Jeżeli podzielisz się swoją opinią w komentarzach z chęcią się z nią zapoznam.

Author: Michał Szymański

Specjalista od social media, bloger, fascynat startup`ów i nowych technologii. Twórca portalu BiznesFlow.pl. Autor licznych artykułów z tematyki produktywności, efektywnej nauki, biznesu internetowego. Prezes stowarzyszenia Tea Club wspierającemu młodych ludzi w rozwoju zawodowym na arenie międzynarodowej. Prywatnie pasjonat tańca "breaking" (breakdance), tańczący nieprzerwanie od 11 lat.

3 thoughts on “Jak Twoi znajomi wpływają na Twoje sukcesy”

  1. Michale, a ja znam jeszcze łatwiejszy sposób 🙂 Opowiadaj o marzeniach, opowiadaj o tym co chcesz robić, co robisz. Nawet kiedy trafisz na wampira, czy osobę, która będzie oddziaływać neutralnie na ciebie to skąd wiesz czy ona nie zna jakieś bomby z którą Cię pozna. Kiedy rozmawiałam z ludźmi o tym co obejrzałam, przeczytałam- raczej nie byli zaintresowani, ale jedna osoba na kilka przypomina sobie, że jego inny kolega/koleżanka też przeczytał podobny artykuł, książkę i warto nas sobie przedstawić. W ten sposób powiększyłam grono znajomych o ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Dzielcie się tym co robicie, skąd inni mają do Was przyjść. Może okaże się, że ludzie z którymi widzicie się na uczelni w pracy od lat mają takie same zainteresowania. Tylko zarówno oni jak i wy boicie się o tym powiedzieć. Nie żebym nie zachęcała do wyjazdów, tylko jeśli nie masz odwagi jeszcze na zagraniczny projekt to odważ się w swoim otoczeniu poznać takich ludzi. Kto wie, czy za jakiś czas nie zaplanujecie takiej wyprawy razem. 🙂 Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *