Co powinna zawierać strona internetowa Twojej firmyJeśli jeszcze nie jesteś pewny, czy biznes w sieci to coś dla Ciebie, polecam Ci do przeczytania artykuły:
1. Masz 10 powodów, żeby rozkręcić biznes w Internecie
2. Biznes w Internecie – od czego zacząć ?

Strona internetowa jest najważniejszym elementem każdego biznesu w sieci. Ruch na naszej stronie internetowej jest zdecydowanie istotniejszy niż lajki na firmowym facebook’u czy followersi na twitterze. Musimy więc dołożyć wszelkich starań, aby działała jak najlepiej i realizowała nasz biznesowy cel.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, to podjąć decyzję czemu właściwie nasza strona ma służyć.
Każdą witrynę przygotowujemy inaczej, w zależności od jej funkcji.

– Jeśli ma ona służyć sprzedaży jakiegoś towaru lub usługi, to centralnym punktem strony głównej powinien być przycisk „KUP” , „KUP TERAZ” lub podobny.


strona internetowa


– Jeśli celem Twojej witryny jest pozyskanie możliwie największej liczby zarejestrowanych użytkowników, to najbardziej widocznym jej elementem powinno być pole rejestracji lub przycisk „ZAREJESTRUJ SIĘ”


strona internetowa


– Jeśli prowadzisz bloga, dołóż starań, aby użytkownikowi jako pierwsza rzuciła się w oczy nawigacja. Blogi zawierają zazwyczaj dużo treści (np. w postaci artykułów), dlatego najważniejsze jest, aby czytelnik łatwo mógł znaleźć to czego szuka. A jeśli nie wie do końca czego szuka, to żeby podsunąć mu pod nos możliwe najlepszą treść – w tym przypadku świetnie sprawdza wyróżniona lista „Najpopularniejsze artykuły” czy „Najczęściej czytane”


strona internetowa


– Gdy na swojej witrynie publikujesz liczne oferty (np. sklep z dużym asortymentem lub portal z ofertami pracy czy staży – jak chociażby BiznesFlow.pl) strona główna powinna zawiera odpowiednią wyszukiwarkę, dzięki której użytkownik może wpisać odpowiednie kryteria i znaleźć poszukiwaną treść.


strona internetowa

Zawartość Twoje strony internetowej powinna opierać się na jej głównej, jednej funkcji. Z kolei funkcja ta zależy od tego, na czym chcesz zarabiać.

Planując lub prowadząc biznes w sieci powinniśmy zawsze kierować się funkcjonalnością i skupiać się na naszym biznesowym celu. Dlatego też odradza się tworzenie zbyt rozbudowanych witryn, z ruchomymi elementami, muzyką, oszałamiającymi grafikami i ogromną liczbą różnej tematycznie treści.

Kluczem do sukcesu jest prostota.

Jeśli chcesz poznać skuteczne sposoby tworzenia i rozwijania biznesu w sieci, weź udział w Seminariach online “Jak stworzyć i rozwinąć firmę w Internecie”

Autor: Michał Szymański

Author: Michał Szymański

Specjalista od social media, bloger, fascynat startup`ów i nowych technologii. Twórca portalu BiznesFlow.pl. Autor licznych artykułów z tematyki produktywności, efektywnej nauki, biznesu internetowego. Prezes stowarzyszenia Tea Club wspierającemu młodych ludzi w rozwoju zawodowym na arenie międzynarodowej. Prywatnie pasjonat tańca "breaking" (breakdance), tańczący nieprzerwanie od 11 lat.

1 thought on “Co powinna zawierać strona internetowa Twojej firmy”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *