Efektywność poziom HARD.

Dzisiaj wespniemy się na kolejny poziom produktywności. Opisana w tym artykule metoda jest moim ulubionym sposobem zarządzania sobą w czasie. Zawiera w sobie wszystkie aspekty, o których pisałem we wcześniejszych tekstach i pozwala wycisnąć z nich maksymalną efektywność.

Jeśli czytałaś/eś wcześniejsze artykuły, pamiętasz zapewne, jak wielokrotnie namawiałem do grupowania zadań w większe bloki. Jeżeli z sukcesem udało Ci się zastosować poprzednie rady, chciałbym zaproponować Ci podniesienie poprzeczki.

O co chodzi?
Grupuj zadania w bloki tak duże, żeby każdy z nich zajmował Ci cały dzień.

Jak to powinno wyglądać?
1. Jeśli pracujesz nad dużym projektem, którego realizacja zajmie wiele dni (np. praca dyplomowa) zaplanuj cały dzień, aby wykonywać TYLKO to zadanie.
2. Jeśli masz wiele małych zadań, zgrupuj je wszystkie razem i przydziel do wykonania konkretnego, jednego dnia (zakładając, że nie muszą być wykonane natychmiast)

Dlaczego?

Pracując cały dzień nad jedyn zadaniem/projektem:

I. jesteś bardziej skupiony
II. znajdziesz lepsze rozwiązania dotyczące tego zadania1
III. uzyskasz o wiele lepsze efekty w krótszym czasie
IV. cała Twoja kreatywność skupia się na danym zagadnieniu, co pozwala wymyślać naprawdę szalone rzeczy
V. wykorzystujesz jednocześnie metodę “ograniczenia czasowego”, co jeszcze bardziej zwiększa Twoją efektywność
VI. przymusowo wyłączasz swoją wielozadaniowość, a im mniej wielozadaniowości tym lepsza produktywność i efekty

Metoda, którą Ci proponuję, w mojej opinii zapewnia najlepszą ze wszystkich efektywność. Pozwoliła mi zrealizować więcej celów, niż śmiałbym wcześniej przypuszczać.
Może być jednak trudna do wprowadzenia przez osoby, które dopiero co zaczynają przygodę z zarządzaniem sobą w czasie. Na dobry początek zachęcam Cie do zastosowania łatwiejszych technik, które znajdziesz w dziale ZARZĄDZANIE CZASEM

Autor: Michał Szymański

Author: Michał Szymański

Specjalista od social media, bloger, fascynat startup`ów i nowych technologii. Twórca portalu BiznesFlow.pl. Autor licznych artykułów z tematyki produktywności, efektywnej nauki, biznesu internetowego. Prezes stowarzyszenia Tea Club wspierającemu młodych ludzi w rozwoju zawodowym na arenie międzynarodowej. Prywatnie pasjonat tańca "breaking" (breakdance), tańczący nieprzerwanie od 11 lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *