Roczny EVS we Włoszech, Bolonia – pomoc osobom niepełnosprawnym

Włochy

Miejsce wyjazdu: Włochy, Bolonia

Rodzaj projektu: wolontariat europejski (EVS)

Termin aplikowania: 31 maja 2015

Aplikowanie: aby mieć dostęp do aplikacji należy być członkiem klubu BiznesFlow. Tutaj można przeczytać, jak do nas dołączyć.

Rozpoczęcie projektu: 1 czerwca 2015

Zakończenie projektu: 31 maja 2016

Język: komunikatywna znajomość języka angielskiego

Profil wolontariusza:

 • znajomość języka włoskiego choćby ma podstawowym poziomie jest ogromnym plusem
 • wiek 22 – 28 lat
 • posiadanie prawa jazdy jest dużym plusem
 • posiadanie już jakiegoś doświadczenia jako wolontariusz pomagający osobom niepełnosprawnym również jest cenną zaletą
 • w liście motywacyjnym proszony jesteś, aby odnieść się konkretnie do poniższego opisu projektu. Jakie są Twoje motywacje, jak widzisz siebie w projekcie, czego oczekujesz, czego się obawiasz, czego możesz się nauczyć etc.

Opis wolontariatu:

Jako wolontariusz będziesz pomagać w społeczności, w której przebywają osoby z niepełnosprawnością psychofizyczną i mogą to być działania prowadzone w grupach rodzinnych lub w centrum opieki i rehabilitacji. Grupy rodzinne są to domy, w których osoby niepełnosprawne psychicznie żyją na stałe, wspomagani przez wychowawców opiekujących się nimi i wspierających ich na co dzień. W grupach rodzinnych idziemy dwoma ścieżkami w miarę możliwości osób niepełnosprawnych, a to dotyczy:

 1. edukacja, leczenie, rehabilitacja
 2. integracja społeczna

W grupie rodzinnej, indywidualna terapia oraz kurs rehabilitacji jest integralną częścią codziennej organizacji. Dzielenie się przestrzenią, chwilami, relacjami – są to ważne wartości stowarzyszenia. Witanie się tu jest postrzegane jako akt dzielenia się oraz jako doświadczenie życia w społeczności: oba są wsparciem w obliczu wszelkich przeszkód, które napotykają gości; wsparciem takim jak integracja, akceptacja, aktywne uczestnictwo, relacje i socjalizacja. Bycie częścią społeczności, która “mieszka razem” daje tempo do codziennych działań grupy, które składają się z:

 • pomoc i wsparcie osób niepełnosprawnych podczas zajęć opieki osobistej (higiena osobista, żywienie…)
 • pomoc i wsparcie osób niepełnosprawnych podczas zajęć związanych z opieką w ich środowisku i wspólnych przestrzeni
 • pomoc i wsparcie osób niepełnosprawnych podczas codziennych czynności, które są użyteczne dla społeczności: przygotowanie posiłków, przygotowanie i sprzątanie stołu, chodzenie do supermarketu, robieniu dań itp. Każdy pacjent jest stymulowany przyczyniać się do codziennych czynności, zgodnie z jego / jej umiejętnościami i zdolnościami. Wszystkie codzienne zajęcia organizowane są w systemie zmianowym, tak, że każdy gość może angażować się w różne zadania
 • organizacja i wsparcie osób niepełnosprawnych podczas aktywności ekspresyjnych i rekreacyjnych w ramach grupy (rysunek, muzyka, telewizja, małe czynności manualne itp.)
 • towarzyszenie osobom niepełnosprawnym w czasie wolnym (kino, restauracje, wycieczki, spotkania społeczności itp.)
 • towarzyszenie osobom niepełnosprawnym podczas wyjazdów leczniczych i terapeutycznych

Wyżej wymienione działania są wspierane przez operatorów pracujących w grupach rodzinnych i zaangażowanych wolontariuszy.

 

Czym jest wyjazd EVS (European Voluntary Service) oraz co ma zapewnione i finansowane wolontariusz można przeczytać TUTAJ.

W wyjazdach EVS wolontariusz ma (między innymi) zapewnione:

1. pokrycie 100% kosztów podróży (do pewnej kwoty)

2. wsparcie w nauce języka (od nauki języka w tandemie z lokalnym wolontariuszem [świetna okazja do poznania „prawdziwego”, „mówionego” języka] po renomowany kurs w szkole językowej.

3. Zakwaterowanie

4. Wyżywienie

5. Kieszonkowe

6. Szkolenia

7. Ubezpieczenia

8. Opiekę mentora

9. Certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Pytania i wątpliwości:
Zobacz Najczęściej Zadawane Pytania. Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi napisz pytanie w komentarzu.

 

[betteroffer]

Aby móc aplikować i mieć dostęp do całości oferty, kliknij w obrazek poniżej i dołącz do klubu BiznesFlow

[/betteroffer][betterpay amount=”” button=”http://biznesflow.pl/wp-content/uploads/2013/10/bf-club.png” description=”” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=”0″ redirect_button=”http://biznesflow.pl/czlonkostwo-biznesflow/”]

 

Miasto: Bolonia, Italy

Organizacja: Casa Santa Chiara (organizacja goszcząca we Włoszech)

Strona organizacji: http://www.casasantachiara.it/

Ważne: Organizacją wysyłającą na ten EVS jest Semper Avanti, tutaj strona internetowa organizacji: http://semperavanti.org/

Aplikowanie oraz więcej informacji: Osoby zainteresowane tym wolontariatem proszone są o wysłanie CV i listu motywacyjnego, w którym proszony jesteś, aby odnieść się konkretnie do opisu projektu podanego wyżej pod tytułem “opis wolontariatu”. Jakie są Twoje motywacje, jak widzisz siebie w projekcie, czego oczekujesz, czego się obawiasz, czego możesz się nauczyć etc. Oba dokumenty należy napisać w języku angielskim lub włoskim i wysłać pod adres hanna.darafeichyk@semperavanti.org.

Do pobrania: Infopack

[/betterpay]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *