Wyjazd EVS do Hiszpanii, pomoc młodzieży z problemami społecznymi

1

Miejsce wyjazdu: region Kastylia i León, Hiszpania

Termin aplikowania: 15 sierpnia 2014

Aplikowanie: aby mieć dostęp do aplikacji należy być członkiem klubu BiznesFlow. Tutaj można przeczytać, jak do nas dołączyć.

Rozpoczęcie projektu: 1 października 2014

Zakończenie projektu: 30 czerwca 2015

Język: podstawowa znajomość języka angielskiego

Rodzaj projektu: Wolontariat europejski ( EVS )

Profil wolontariusza:

– wiek 18 – 30 lat

– kreatywny

– życzliwy

– empatyczny

– lojalny

– dogadujący się z dziećmi i młodzieżą

– odpowiedzialny

– chcący w pełni zaangażować się w działania proponowane przez organizację goszczącą

Zadania wolontariusza:

Jako wolontariusz, razem z innymi, będziesz pomagać w domo-szkole dla nastolatków mających różne problemy społeczne. Wasza praca będzie polegała na uczestniczeniu w zajęciach pozalekcyjnych z młodzieżą z rozbitych rodzin. Aktywności organizowane w szkole przez wolontariuszy są różnorodne. Jednego dnia może to być żonglowanie, taniec, rowery, akrobatyka czy break dance. Innego lekcje angielskiego, śpiew, taniec-walka Capoeira czy perkusja. Kolejnego malowanie, arabski, pływanie, chodzenie na szczudłach, teatr lub sport. Ponadto wolontariusze pracują w studio, gdzie prowadzą zajęcia odrabiania zadań domowych dla młodzieży.

 

Czym jest wyjazd EVS (European Voluntary Service) oraz co ma zapewnione i finansowane wolontariusz można przeczytać TUTAJ

W wyjazdach EVS wolontariusz ma (między innymi) zapewnione:

1. pokrycie 90% kosztów podróży
2. wsparcie w nauce języka (od nauki języka w tandemie z lokalnym wolontariuszem [świetna okazja do poznania „prawdziwego”, „mówionego” języka] po renomowany kurs w szkole językowej.
3. Zakwaterowanie
4. Wyżywienie
5. Kieszonkowe
6. Szkolenia
7. Ubezpieczenia
8. Opiekę mentora
9. Certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Pytania i wątpliwości:
W razie potrzeby pytanie zostawić można w komentarzach.

 

[betteroffer]

Aby mieć dostęp do danych niezbędnych do aplikowania o ten wyjazd, kliknij w obrazek poniżej i dołącz do klubu BiznesFlow

[/betteroffer][betterpay amount=”” button=”http://biznesflow.pl/wp-content/uploads/2013/10/bf-club.png” description=”” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=”0″ redirect_button=”http://biznesflow.pl/czlonkostwo-biznesflow/”]

 

Miasto: Salamanca, Hiszpania

Organizator: Casa Escuela Santiago UNO

Ważne: Przed rozpoczęciem projektu należy znaleźć organizacje wysyłającą z Polski – BAZA ORGANIZACJI (wszystkie organizacje z akredytacją “Sending organisation” są odpowiednie).

Aplikowanie oraz więcej informacji: osoby zainteresowane tym wolontariatem, prosimy o napisanie CV oraz listu motywacyjnego w języku angielskim, a następnie wysłać dokumenty na adres  meia@wiatrak.org.pl, wszelkie pytania można wysyłać również na ten mail.

[/betterpay]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *