Tajemnicza księga, która spełni Twoje marzenia

Księga celów – bo taką ma nazwę, jest lepsza niż lampa z dżinem. Spełnia więcej niż 3 życzenia, w dodatku bez żadnych kruczków pisanych małymi literami. Żeby ją mieć nie musisz zaprzedawać duszy diabłu ani oddawać domu pod hipotekę. Czym jest ta magiczna rzecz?

Jeśli wyobraziłeś zwoje starożytnych papirusów i siebie samego drżącą ręką przeglądającego w blasku lampy naftowej zaginione teksty to trochę się zagalopowaliśmy. Zanim wyjaśnię Ci o co dokładnie chodzi, najpierw przytoczę pewną istotną prawdę.

Skuteczność realizacji naszych celów rośnie 100 krotnie, jeśli za tymi celami stoją marzenia.

Możemy mieć zamiar zostać bogatym prawnikiem, ale zapewne nie dlatego, że śnią nam się po nocach stosy dokumentów, które z ekstazą wypełniamy. Pragniemy zostać tym prawnikiem, gdyż marzymy o rodzinie, której zapewnimy dobry byt. Marzymy o domku nad brzegiem morza niedaleko Neapolu. Marzymy o podróży na Malediwy, słonecznej plaży, złotym piasku i wodzie w kolorze błękitu. To właśnie te marzenia mają moc i myślenie o nich pomoże nam zrealizować nasze plany zawodowe – po to, byśmy później mogli spełnić swoje pragnienia.

Wszyscy ludzie sukcesu zgodnie powtarzają – to marzenia zaprowadziły ich tam, gdzie teraz są.

Księga celów jest narzędziem, które wspiera Cię w dążeniu do ich realizacji. Zasada jest bardzo prosta:

1.   Na górze strony wypisujesz swój cel: stworzyć dochodowy biznes, zostać lekarzem, nauczyć się języka niemieckiego, mieć pięknie wyrzeźbione ciało etc.

2.     Pod spodem wklejasz obrazki, które są wizualizacją Twojego marzenia (tego, który spełni się gdy tylko zrealizujesz wyżej wymieniony cel). Popuść wodze fantazji. Umieszczaj zdjęcia najpiękniejszych miejsc, które chciałbyś zwiedzić. Naszkicuj swój przyszły dom. Wklej grafikę przedstawiająco pięknie zbudowanego człowieka, jakim i Ty niedługo się staniesz.

3.   Najważniejszy swój cel oraz związane z nim marzenie (wraz jego wizualizacją) umieść nad swoim łóżkiem. Tuż przed pójściem spać popatrz na nie przez 5 minut i powyobrażaj sobie najpiękniejsze scenariusze Twojego życia. Po obudzeniu niech to będzie pierwsza rzecz, którą zobaczysz – da Ci to energię na cały dzień.

4.    Przeglądaj swoją księgę celów regularnie. Ustal sobie, że o którejś konkretnej godzinie codziennie poświęcisz 5 minut na cieszenie się swoimi marzeniami. Zyskasz ogromną motywację, a poczucie szczęścia i ekscytacji będzie Ci towarzyszyć o wiele częściej niż dotychczas.

Przyjemnego bujania w obłokach!

 Autor: Michał Szymański

Author: Michał Szymański

Specjalista od social media, bloger, fascynat startup`ów i nowych technologii. Twórca portalu BiznesFlow.pl. Autor licznych artykułów z tematyki produktywności, efektywnej nauki, biznesu internetowego. Prezes stowarzyszenia Tea Club wspierającemu młodych ludzi w rozwoju zawodowym na arenie międzynarodowej. Prywatnie pasjonat tańca "breaking" (breakdance), tańczący nieprzerwanie od 11 lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *