Wprowadzenie do poradnika “Jak za darmo stworzyć świetną stronę internetową”

Ten artykuł jest wprowadzeniem do poradnika “Jak za darmo stworzyć świetną stronę Internetową

______________

Kilka ważnych dla Ciebie spraw, które pomogą Ci lepiej zrozumieć niniejszy poradnik.


I. We wszystkich lekcjach kierować się będę 2 kryteriami:

1. Bezpłatność lub niska cena proponowanego rozwiązania

2. Wysokiej jakości efekt końcowy, który zapewni naszemu przyszłemu biznesowi dobre funkcjonowanie i przychody.


II. Opierać się będę o darmowe oprogramowanie WordPress. Jeśli nie wiesz, czym jest WordPress, pozwól, że wkleję tu cytat z poprzedniego artykułu.

“WordPress jest systemem zarządzania treścią internetową, czyli krótko mówiąc darmowym oprogramowaniem, dzięki któremu nawet zupełny laik może stworzyć piękne i funkcjonalne strony internetowe. Można pokusić się o stwierdzenie, że WordPress (oraz inne tego typu narzędzia) prawie zabił firmy tworzące strony internetowe za ogromne pieniądze. Po co przepłacać, skoro można mieć za darmo lub półdarmo?

Przy pierwszym zetknięciu WordPress może nie wydawać się taki przyjazny, ale uwierz mi – po początkowych kilku sprzeczkach pokochacie się wielką, wzajemną miłością (nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś nic wspólnego z tworzeniem stron internetowych).

PS: Tak, BiznesFlow.pl jest stworzone w oparciu o WordPressa 🙂 ”


III. W tym poradniku opierać się będę o hosting ( serwer ) wykupiony na serwisie nazwa.pl . Nie chcę go jakoś zbytnio reklamować. Jest dobry przy rozpoczynaniu działalności w Internecie (prostota obsługi jako najważniejszy argument), jednak kiedy Twoja strona się rozwinie, współpraca przestaje być tak sympatyczna.

Na początek jednak się tym nie martw. Teraz najważniejsze jest dla Ciebie postawienie witryny, nauka i rozpoczęcie działania. A w przyszłości, gdy już odniesiesz sukces, po prostu przeniesiesz się na inny serwer.

Pamiętaj, że w sieci znajdziesz setki usług hostingowych. Wiele z nich jest atrakcyjniejsze od usług nazwa.pl. Ja zdecydowałem się w swoim poradniku operować przykładem nazwa.pl ze względu na jej prostotę i powszechność. Jeśli podejmiesz decyzję o wybraniu innego hostingu, niektóre z porad zawartych w moich artykułach mogą nie być adekwatne. Każdy hosting nieco różni się od innych.

 

Słowniczeknajważniejsze pojęcia dla początkujących (wraz z kolejnymi lekcjami będę go uzupełniał o nowe pozycje)

1. Domena – czyli Twój adres www (domeną mojego serwisu jest np. www.biznesflow.pl ). Domenę wykupujesz na określony przedział czasu (np na rok). Po tym czasie, jeśli nie przedłużysz swoich praw do domeny (nie wykupisz abonamentu na kolejny rok), wraca ona do puli wolnych adresów i każdy może ją wykupić na nowo.

2. Hosting / usługa hostingowa / serwer – specjalnie wydzielone dla Twojej strony internetowej miejsce w sieci. Podobnie jak domenę wykupujesz go na określony czas. Jeżeli nie jesteś zadowolony z usług danego hostingu, zawsze możesz przenieść się na inny (chociaż może być z tym sporo roboty).

 

A teraz do dzieła!wprowadzenie

Przejdź do spisu treści poradnika

Przejdź do kolejnej lekcji

Seminaria online “Jak stworzyć i rozwinąć firmę w Internecie

Autor: Michał Szymański

Author: Michał Szymański

Specjalista od social media, bloger, fascynat startup`ów i nowych technologii. Twórca portalu BiznesFlow.pl. Autor licznych artykułów z tematyki produktywności, efektywnej nauki, biznesu internetowego. Prezes stowarzyszenia Tea Club wspierającemu młodych ludzi w rozwoju zawodowym na arenie międzynarodowej. Prywatnie pasjonat tańca "breaking" (breakdance), tańczący nieprzerwanie od 11 lat.

1 thought on “Wprowadzenie do poradnika “Jak za darmo stworzyć świetną stronę internetową””

  1. Oczywiście stronka może się opierac na wordpressie i będzie to całkiem niezły wybór, ale ostatnio łatwiejszym wydaje mi się być WebWave CMS- nie trzeba tu nic kodować i też za darmo. Nie trzeba też wykupywać domeny i zarządzanie stronką jest bardzo łatwe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *