Zakwestionuj istniejące standardy w biznesie

Biznesowy model funkcjonujący w gastronomii jest prosty – klient dokonuje wyboru z menu, gdzie każda potrawa ma swoją adekwatną cenę. Tak było wszędzie i od zawsze…tylko nie w Rosji.

[themepacific_box color=”blue” text_align=”left” width=”100%”]
W centrum Moskwy znajduje się wyjątkowa kawiarnia o nazwie „Tsiferblat”. Nie płaci się tam za jedzenie, a za spędzony czas – 2 ruble za każdą minutę podczas pierwszej godziny i 1 rubel za kolejne. Napoje, jedzenie, dostęp do wi-fi oraz gry planszowe wliczone są w cenę.
[/themepacific_box]

Ta innowacja okazała się strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że stworzony model biznesowy jest zyskowny dla firmy, to jednocześnie zapewnił jej ogromny rozgłos i reklamę na całym świecie.

A jakie schematy w swojej branży możesz złamać Ty?

Autor: Michał Szymański

1 2 3 4 5 6

Author: Michał Szymański

Specjalista od social media, bloger, fascynat startup`ów i nowych technologii. Twórca portalu BiznesFlow.pl. Autor licznych artykułów z tematyki produktywności, efektywnej nauki, biznesu internetowego. Prezes stowarzyszenia Tea Club wspierającemu młodych ludzi w rozwoju zawodowym na arenie międzynarodowej. Prywatnie pasjonat tańca "breaking" (breakdance), tańczący nieprzerwanie od 11 lat.

1 thought on “Zakwestionuj istniejące standardy w biznesie”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *