Zamknij się! Przestań narzekać i zacznij żyć

„Moim celem jest wyrwać Cię z komfortowego, miernego stylu życia i przesunąć bliżej krawędzi. Krawędź to miejsce, w którym ludzie ośmielają się przeciwstawić wychowaniu, wykształceniu i sytuacji, w jakiej się znaleźli, by osiągnąć szczęście, sukces i powodzenie mimo swoich ograniczeń”.

Tymi słowami Larry Winget wita swojego czytelnika. To jednak zaledwie początek. W recenzowanej przeze mnie książce „Zamknij się! Przestań narzekać i zacznij żyć!” autor nie zostawia suchej nitki na odbiorcy. Taki niestandardowy styl w tematyce rozwoju osobistego może zadziwiać i odpychać, jednak jedno jest pewne – trudno przejść obok tego obojętnie.

Larry Winget jest trenerem rozwoju osobistego i mówcą motywacyjnym. Z dużym samozadowoleniem określa sam siebie jako „Jedyny Na Świecie Irytujący Mówca”. Za cel postawił sobie wkurzanie ludzi do takiego stopnia, aż w końcu dokonają zmiany na lepsze w swoim życiu.

Książka napisana jest bardzo ekspresywnym językiem ze sporą dawką poczucia humoru. Autor zawarł w niej wiele narzędzi i sposobów, które pozwalają dokonać istotnych refleksji i pchnąć nasze życie do przodu. Przedstawia sprawy konkretnie i takiego samego konkretu oczekuje od odbiorcy. Nie daje komfortu omijania prawdy, chce żeby czytelnik ujrzał ją bez względu na to jak bardzo byłaby bolesna. Bez ogródek obrzuca nas epitetami, gdy uznaje, że sami jesteśmy sobie winni sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Nie waha się nazywać ludzi grubasami, leniami, idiotami czy miernotami, którzy sami chrzanią sobie życie. Nie toleruje żadnych usprawiedliwień. Największą jego wściekłość wywołuje narzekanie i akceptowanie istniejącego stanu rzeczy. Jeżeli dysponujesz słynną dla naszego polskiego narodu cechą marudzenia przygotuj się na dużą dawkę andrenaliny.

Z wieloma tezami zawartymi w książce się nie zgadzam. Niektóre słowa autora uważam za nietrafione, czy wręcz głupie. Podejście do wielu spraw związanych z rozwojem osobistym mam zupełnie inne.

Czy polecam tą książkę? Jeżeli czytałeś/aś już inne pozycje o podobnej tematyce i nie zadziałały na Ciebie tak jak powinny – spróbuj terapii szokowej. Jeśli uważasz, że potrzebny Ci kopniak i masz już dosyć użalania się nad sobą Larry Winget wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń. Co prawda najpierw Cię tą dłonią spoliczkuje, ale potem będzie już z górki.

Autor: Michał Szymański

Author: Michał Szymański

Specjalista od social media, bloger, fascynat startup`ów i nowych technologii. Twórca portalu BiznesFlow.pl. Autor licznych artykułów z tematyki produktywności, efektywnej nauki, biznesu internetowego. Prezes stowarzyszenia Tea Club wspierającemu młodych ludzi w rozwoju zawodowym na arenie międzynarodowej. Prywatnie pasjonat tańca "breaking" (breakdance), tańczący nieprzerwanie od 11 lat.

1 thought on “Zamknij się! Przestań narzekać i zacznij żyć”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *